Rolnictwo i sadownictwo w Czarnogórze

Czarnogóra ma bardzo specyficzny klimat i wprawdzie klimat w górach nie sprzyja uprawie roślin to jednak w niższych partiach można uprawiać nawet najbardziej wymagające rośliny i owoce jak na przykład oliwki i inne wymagające ciepłego klimatu rośliny. Jednakże Czarnogóra – http://www.poradniki.zgora.pl/czarnogora-montenegro/ nie jest krajem rolniczym, jest to raczej typowa gospodarka nastawiona na turystykę.

Przede wszystkim obszar ten posiada rewelacyjne krajobrazy związane z nietypowym środowiskiem naturalnym, a oprócz tego występowanie jednocześnie skalistych plaż oraz morza gwarantuje nam równie rewelacyjne widoki.

Można tam przyjechać w celu zwiedzania oraz podziwiania środowiska naturalnego, jak również w celu wypoczynku – na tak zwane plażowanie itd. Nietypowym zjawiskiem w Czarnogórze jest fakt, że na przykład przyjeżdżając tam w okresie maja możemy w górach pozjeżdżać na snowboardzie, a potem zajechać do terenów brzegowych i odrobinę poopalać się na plaży.

Oczywiście zakładając, że będą odpowiednie warunki pogodowe. Do Czarnogóry można przyjeżdżać praktycznie przez cały rok. Aczkolwiek najkorzystniejsze warunki pogodowe i nie tylko pojawiają się w maju, czerwcu ,czy wrześniu, a ruch turystyczny jest w tym okresie mniejszy. W sumie latem pod kątem klimatu Czarnogóra przypomina troszkę nasz kraj, Jednakże jest nieco bardziej gorąco i spotkamy tam trochę więcej słońca.

Czarnogóra poza skalistym wybrzeżem, a także przecudownymi krajobrazami posiada również wiele interesujących miejsc do zobaczenia, nie tylko mowa tu o zabytkach architektury, których także jest w tym kraju mnóstwo, ale również o zakątkach ciekawych pod względem atrakcyjności kulturowej.