Dobre lokaty bez podatku belki

Przeglądałam ostatnio oferty banków. Szczególnie interesowały mnie konta z dzienną kapitalizacją odsetek i lokaty bez podatku belki. To jedyna depozytowa forma oszczędzania, który według mnie się opłaca. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że zwalnia z płacenia podatku od zysków kapitałowych.

Tzw.podatek Belki nie jest potrącany tylko dlatego, że oprocentowanie naliczane jest dziennie, co za tym idzie kwoty odsetek nie są duże. Dzięki metodzie zaokrągleń zawsze są to kwoty wolne od podatku. Po drugie dlatego, że nie muszę zamrażać pieniędzy na kilka miesięcy. Mogę wypłacać środki w dowolnym czasie. Nie ma ograniczenia również co do ilości wpłat w miesiącu. Wypłacając pieniądze nie tracimy naliczonych odsetek. Po trzecie lokaty bankowe bez płacenia podatku belki (Lokatka.pl) mogą funkcjonować jako konta osobiste. Z lokat tych możemy robić przelewy na inne rachunki. Jednak trzeba pamiętać o tym, że zazwyczaj przelewy takie kosztują.

Jedynym ograniczeniem w przypadku lokat antybelkowych jest to, że nie można tam gromadzić pieniędzy w nieskończoność. Zazwyczaj bank ma ustalony jakiś górny próg, którego nie można przekroczyć. Jeśli to zrobimy i zdeponujemy większą kwotę, będziemy musieli zapłacić podatek. Jednak jest również na to rozwiązanie. Otóż, jeśli chcemy ulokować na lokacie więcej pieniędzy niż przewiduje to bank, możemy założyć kilka kont takich samych. Bank pozwalają zazwyczaj na posiadanie od 3 do 5 takich kont. Na każdym z nich pieniądze pracują a my jesteśmy zwolnieni za podatku od zysków kapitałowych w razie wypłaty pieniędzy albo zamknięcia konta.

Leave a comment