Dobry kredyt samochodowy bez zaświadczeń

Kupno samochodu być może nie jest tak ważne jak zakup własnego mieszkania czy domu, jednakże to również spory wydatek, a w przypadku zaciągnięcia zobowiązania finansowego również poważna decyzja. Nie można podejmować jej zbyt pochopnie. Dlatego też zanim udamy się do banku, żeby podpisać umowę na kredyt samochodowy powinniśmy dokładnie sprawdzić czy ta wybrana przez nas jest najkorzystniejsza. Czyli odznacza się chociażby niskim oprocentowaniem, dobrymi warunkami.

Wiele osób szuka dobrego kredytu samochodowego bez zaświadczeń (Bankii.pl). Niestety banki rzadko kiedy w stosunku do nowych klientów są tak ufne. Co innego kiedy jesteśmy stałymi klientami banku, ma on wgląd do naszego konta, może sprawdzić naszą wiarygodność i zdolność finansową. Jednakże przecież nie tylko banki funkcjonują na polskim rynku. Prócz nich dobrze radzą sobie również inne instytucje finansowe, tak zwane pozabankowe, które udzielają pożyczek na innych warunkach. Niekiedy nie żądają zaświadczeń, jednakże oprocentowanie kredytu samochodowego jest znacznie wyższe aniżeli w banku.

Prócz nich można również skorzystać z pomocy rodziny, znajomych, albo osób prywatnych. Tak zwane social lending są dziś coraz bardziej popularne. Trzeba się trzymać pewnej zasady – otóż nawet jeśli bank nie będzie chciał udzielić nam kredytu samochodowego to nie powinniśmy się poddawać. Z wnioskiem kredytowym należy udać się do innego banku, być może ten potraktuje nas inaczej, lepiej i decyzja tym razem będzie pozytywna. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że każdy bank przyjmuje inne kryteria dotyczące oceny przyszłego kredytobiorcy.

Leave a comment