Egipt – wczasy dla kobiet rolników

Rolnik bez względu na płeć jak każdy inny pracownik ma prawo do wakacji i urlopu. Najczęściej na wakacje wybieramy Egipt, jednak czy to najlepszy wybór??? Można powiedzieć, że Egipt to niewątpliwie wyjątkowo pasjonujący turystycznie obszar Afryki, który warto zwiedzić – orientalna zabudowa, stare zabytki, cudne pejzaże, piaszczyste plaże oraz jedna z bogatszych rafa podwodna, to tylko nieliczne z walorów zachęcających do Egiptu ogrom turystów. Ale należy pamiętać, iż Egipt ukrywa również mniej przyjemne tajemnice. Jedną z nich jest niestrawność potocznie nazywana zemstą faraonów. Choroba ta skutecznie potrafi uprzykrzyć każdemu turyście wakacje w Egipcie. Stała się ona przekleństwem dużej liczby turystów odwiedzających tamten region. Z niewiadomych przyczyn intensywniej dotyka chłopców, co nie sugeruje, iż jakaś kobieta mogłaby uznać, że jest bezpieczna. Chociaż kobieta jest odrobinę mniej narażona na atak choroby niż facet, jednak mimo wszystko każda kobieta również powinna równie mocno uważać, bowiem różnica w w zachorowaniach kobiet i mężczyzn jest bardzo mała. Choroba ta objawia się szczególnie silnymi objawami zatrucia pokarmowego – czyli biegunka, wymioty, gorączka itp. W silnych wypadkach temperatura może być wyjątkowo duża nawet do 40 stopni, co także jest groźne dla zdrowia pacjenta. Zemsta faraona inicjowana jest przez wszechobecne w Egipcie pałeczki koli. Znajdują się one głównie w wodzie, ale ogólnie są wszędzie, a sam Egipt nie należy do sterylnych państw więc o zarazki nie trudno.

Źródło: http://kobietyn.eu

W jaki sposób uniknąć zarazków będąc w Egipcie?

Jeżeli w czasie wakacji odwiedzamy Egipt powinniśmy zawsze zachować maksimum higieny. Oprócz tego nie wolno pić wody z kranu, nie można się jej nawet zachłysnąć przypadkiem w czasie prysznica. Pijemy tylko wodę butelkowaną, nawet zęby myjemy wodą mineralną. Egipt to nie jest czysty kraj, woda tam jest zatruta ustrojstwami wszelkiej gamy, którym rozmnażaniu sprzyja również egipski upalny klimat. Będąc w Egipcie jemy jedynie gotowane pożywienie, żadnych surowych warzyw, czy owoców. Picie alkoholu też może pomóc. Jednak nawet stosownie wymienionych rad nie da nam pewnej gwarancji, iż nie dorwie nas schorzenie Faraona.

Źródło: http://www.poradniki.zgora.pl/wakacje-w-egipcie-przydatne-porady-i-informacje/

Leczenie

W sytuacji wystąpienia niewielkich objawów należy kupić w tamtejsze aptece lek o nazwie Antinal, nasze środki nie skutkują. Jednakże kupując go nie dajmy zobaczyć, że rozbolał nas brzuch itd. – zapytani – powiedzmy, że kupujemy na wszelki wypadek, albowiem kiedy sprzedawca zorientuje się, że jest nam niezbędny to zapłacimy za niego trzy razy więcej niż zwykle. W przypadku ostrych objawów należy przejść się do lekarza.