Gry w maszyny i uprawy rolnicze

Znalazłem niedawno kilka opisów gier rolniczych. Śmiesznie to brzmi bo do tej pory rolnictwo kojarzyło się tylko z wsią i zacofaniem. Jednak skoro zaczęły powstawać takie gry w maszyny i uprawy rolnicze to chyba znaczy, że stereotym zacofanej wsi umarł.

Sam nawet trochę pograłem w takie gry z dobrą grafiką z internetu i przyznam szczerze, że nawet mnie wciągnęły i spędziłem przez nie przed monitorem sporo czasu. Trzeba było się tam nieźle natrudzić żeby dbać o uprawy rolnicze i odpowiednio stosować maszyny rolnicze. Takie gry komputerowe pokazują, że rolnictwo to wcale nie łatwa sprawa i jak bardzo trzeba być odpowiedzialnym żeby zebrać dobre plony z roli. Tak naprawdę zastanawiam się też co tacy absolwenci rolnictwa potrafią po ukończeniu studiów.

Przecież to ciężka praca i wymaga naprawdę poświęceń. Ziemia jest kapryśna i trzeba wiedzieć i włożyć dużo wysiłku żeby ją umieć uprawiać. Tam nie można sobie pozwolić na lenistwo tylko trzeba zasuwać często do późnej nocy żeby zapewnić godziwy byt dla swojej rodziny. Mam wujka, który jest rolnikiem i czasem jeżdżę na wieć pomagac mu w żniwach i wiem jaka to ciężka i odpowiedzialna praca uprawa roli.

Leave a comment