Kalkulator zdolności kredytowej

W czasach po kryzysie wszystkim tym, którzy chcieliby dostać kredyt w banku jest naprawdę trudno, bowiem instytucje finansowe zaostrzyły bardzo swoje procedury. Tym samym tylko niewielu przyszłych kredytobiorców spełnia pozostawione przed nimi wymagania.

Bo tak naprawdę najważniejsza jest zdolność kredytowa, obok niej pozytywna historia kredytowa. Bez tych dwóch rzeczy się nie obejdzie, nie ma co liczyć na kredyt mieszkaniowy zaciągnięty w banku. Na zdolność kredytowa wpływ ma wiele istotnych czynników, niezaprzeczalnie jednak wynagrodzenie. Dochód powinien co miesiąc pojawiać się na naszym koncie bankowym. Najlepiej, żeby przelew był wykonywany przez większą firmę, o ugruntowanej pozycji na rynku. A sam kredytobiorca powinien być ponadto zatrudniony w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony. Wymarzony klient jest młody, zapożycza się na długo, tak żeby odsetki były jak najwyższe, a następnie co miesiąc, w terminie reguluje zobowiązanie finansowe.

Zdolność kredytową zawsze można poprawić, a do jej obliczenia służy specjalny niezależny kalkulator zdolności kredytowej (Polbanki.pl). Jeśli bank wyda negatywną decyzję kredytową nie ma co załamywać rąk, trzeba polepszyć swoją zdolność kredytową, chociażby zmieniając pracę,. albo szukając innego, dodatkowego źródła dochodu. Prócz zdolność kredytowej, którą można łatwo sprawdzić za pośrednictwem różnych kalkulatorów zdolności kredytowej, istotna dla banku jest również historia kredytowa. Powinna być ona pozytywna. Tym samym warto przed myśleniem o kredycie hipotecznym pożyczyć pieniądze na pralkę czy telewizor i spłacać pożyczkę w terminie.

Leave a comment