Kobiety i maszyny rolnicze

Pamietacie jeszcze czasy, gdy dla celów propagandowych sadzano kobiety na takie maszyny rolnicze jak traktory i nagrywano je na kamerę jako przodowniczki pracy?

To były lata należące do komuny i wszystko wtedy oparte było na ideologii i totalnej propagandzie. Ważne było żeby pokazywać całemu światu jak polskie kobiety są silne i jak bezwzględnie radzą sobie w każdej, ekstremalnej nawet sytuacji. W tamtych latach normalnym widokiem w telewizji i na plakatach rozlepianych na mieście były kobiety i maszyny rolnicze. Teraz na szczęście nikt takich głupot nie wymyśla, a widok kobiety siedzącej za kierownicą traktora wzbudza tylko usmiech i politowanie.

Wiadomo przecież, że jazda traktorem jest wyjątkowo szkodliwa dla zdrowia kobiety i może skutkować powikłaniami oraz problemami z ciążą w przyszłości. Dzisiaj świadomość ludzka jest o niebo większa i nikt juz nie wciąga takich bajeczek jak kilkadziesiąt lat temu. Wygląda na to, że kiedyś naród był bardziej ciemny i można mu było wciskać najrózniejsze ciemnoty oraz teorie. Trochę to dziwne, ale w końcu wszystko idzie do przodu i zmienia się na lepsze oraz bardziej rzeczywiste. Zdrowie kobiet będących w ciąży każdej kobiety jest przecież najważniejsze.

Leave a comment