Konkursy dla absolwentów rolnictwa

Warto chyba zastanowić się nad tematem jaka praca czeka absolwentów szkół rolniczych. Utarło się kiedyś takie powiedzenie, że jak już nie ma gdzie iść na studia lub jak nie udało się gdzieś indziej dostać to idzie się na akademię rolniczą.

Takie studiowanie dla samych studiów lub ucieczka przed wojskiem. Teraz ten drugi powód nie wchodzi już oczywiście w rachubę bo armię mamy zawodową. Tak więc zostaje tylko darmowe studiowanie dla samego studiowania. Tylko nie każdy albo i mało kto zadaje sobie pytanie jaką i czy będzie miał po tym pracę. Rzadko słyszy się, że jakieś dobrze płacące przedsiębiorstwa organizują konkursy organizowane w internecie dla absolwentów rolnictwa lub, że poszukiwani są specjaliści w tej branży na intratne stanowiska.

W tym artykule nie chcę nikogo zniechęcać do studiowania w szkołach rolniczych, ale do tego żeby zawsze kierować się tym co nas czeka w dalszej przyszłości, a nie tylko najbliższymi trzema lub pięcioma latami. Absolwenci rolnictwa rzadko znajdują super płatne posady, a żeby dorobić to patrzą gdzie są ciekawe konkursy,a w nich pieniądze do wygrania.

Leave a comment