Konsolidacja kredytów rolniczych

Mam bliską rodzinę na wsi i mozna powiedzieć, że sporo wiem już na temat tego co się dzieje w rolnictwie i w co warto lokować tam pieniądze. Mój wujek trochę przesadził z kupnem nowych maszyn na kredyty i teraz potrzebna mu jest na gwałt konsolidacja kredytów rolniczych.

Bardzo fajnie, że ma do wszystkiego najnowsze maszyny rolnicze i teraz dosłownie wiele rzeczy robi się tam bez jego udziału. Jednak według mnie ma trochę za mało pola pod uprawy i za dużo pieniędzy wydał na te wszystkie udogodnienia. Nabrał różnych kredytów oraz pożyczek i teraz dotarło do niego, że ma potworne raty do spłacania przez najbliższych kilka lat. Uzbierało się tego w sumie ładnych kilkanaście tysięcy złotych i to co bierze za swoje plony ledwo mu wystarcza na spłaty zadłużenia.

Podsunąłem mu pomysł żeby znalazł sobie jeden dobry bank i skorzystał z usługi, która nazywa się konsolidacja kredytów bez weryfikacji w bik. Powinien to zrobić jak najprędzej póki jeszcze ma zdolność kredytową i nie jest wpisany do żadnych kartotek typu bankowa informacja kredytowa. Wpisanie do bik może zablokować mu taką konsolidację kredytów i będzie dalej przepłacał. Policzylismy, że jesli uda mu się ta konsolidacja kredytów to zaoszczędzi około trzy tysiące złotych miesięcznie, a to przecież jest kupa forsy. Nikogo chyba nie stać na to żeby taką kwotę miesiąc w miesiąc przepłacać do róznych banków i dziwnych instytucji, które mu te pieniądze ostatnio pozyczały.

Leave a comment