Kredyty

Z każdej strony pojawiają się informacje o tym, że teraz jest najkorzystniejszy czas na to, by wziąć pożyczkę oraz kredyt mieszkaniowy. Stopy bowiem wraz z nadejściem września mają iść w górę. Czy prognozy analityków się sprawdzą? To okaże się już niebawem, bowiem do jesieni zostało naprawdę niewiele czasu.

Takie prognozy sprawiają, że ludzie zaczynają się zastanawiać czy to aby nie jest ten właściwie czas na zaciągnięcie zobowiązania w postaci właśnie kredytu mieszkaniowego, albo chociaż pożyczki gotówkowej z myślą o remoncie w mieszkaniu czy kupnie samochodu. Tym samym machina sama jest napędzana, nawet bez reklamy. Chociaż jak wiadomo, Polacy to już taki naród, który nabiera się na to, co widzi w reklamach. Dla nas nie jest ważna zawartość, a jedynie ładne opakowanie.

Czego dowodzić może chociażby fakt, że ludzie, którzy decydują się na kredyty pozabankowe oferowane na forach internetowych, który przecież przyjdzie im spłacać przez długie kilkanaście jak nie więcej miesięcy nie czytają tego co podpisują? Jak często można spotkać się z osobami, które nie zapoznały się z treścią umowy, która podpisały, a teraz mają pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie? Przecież takie sytuacje są nagminne, na każdym kroku można się z nimi zetknąć. Nie trzeba nawet jakoś bardzo uporczywie szukać. Takie bezmyślne zaciąganie pożyczek gotówkowych, czy kredytów hipotecznych jest chyba naszą cechą narodową. Jeszcze trochę i doczekamy się żartów na ten temat, skeczy w telewizji. A śmiemy twierdzić, że umiemy czytać, szkoda tylko że nie zawsze nam się chce to robić.

Czy forum internetowe może pomóc w rozwiązaniu powyższych problemów ? Czy wam udało się w ten sposób wybrnąć z kłopotów ? Koniecznie podejmijcie dyskusję na ten temat – co będzie dużą

Leave a comment