Kwiaty na balkonie

Mieszkasz w bloku, nie masz ogródka, w którym mogłabyś posadzić kwiaty? Zawsze możesz zainwestować w rośliny, które doskonale będą prezentowały się na balkonie. W okresie wiosennym w miastach organizowane są targi ogrodnicze, na których prezentowane są nowe odmiany kwiatów, w tym także balkonowych. Wybór gatunków jest naprawdę ogromny. Każdy miłośnik zieleni z pewnością znajdzie na nich coś interesującego. Jedni bowiem szukają drzew, także owocowych, krzewów, niezwykle popularnych nadal – róż, inny roślin do oczka wodne, kwiatów domowych, czy też właśnie balkonowych.

Nawet jeśli balkon nie grzeszy rozmiarem, można zainwestować w kwiaty nie wymagające dużo słońca doniczkowe, takie jak chociażby pelargonie, surfinie, czy begonie, które będą wspaniale prezentowały się na naszym balkonie. Z pewnością niejeden przechodzień zwróci na nie uwagę. By wybrać te, które nam bedą najbardziej odpowiadały, wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim należy zacząć od tego jak częśto i długo przebywamyw  mieszkaniu, czy wracamy wieczorem zmęczeni po pracy i nie będziemy mieli ochoty na pielęgnację wiszących roślin, czy może chętnie poobrywamy przekwitnięte kwiaty, bo cały dzień spędzamy w domu?

Poza tym należy pomyśleć czy mają to być kwiaty zwisające, tworzące kaskady, czy może stojące. Nawet jeśli zdecydujemy się już na konkretny gatunek, zawsze później zostaje problem danej odmiany – koloru kwiatów, kształtu liści. Musimy wziąć pod uwagę jeszcze nasłonecznienie na naszym balkonie i pod tym kątem wybrać rośliny, które najlepiej będą tam się czuły. A później pozostaje już tylko je wsadzić, pielęgnować i cieszyć się ich widokiem.

Leave a comment