Roślinne dekoracje komunijne

Chociaż aktualnie  nastała moda, czy też trend, że komunie organizuje się  w knajpach i innych lokalach, gdzie wszystko już za nas wykona obsługa, a my jedynie zapłacimy, a przyczyną tego zjawiska jest zapewne  wzrost zamożności społeczeństwa i  wygoda (czy może także trochę lenistwo), to mimo wszystko nadal wiele osób robi komunię w domu, bądź przy ładnej pogodzie w ogródku.

Jeżeli tradycyjnie będziemy chcieli wydać komunię w domu, to trzeba nadać mu przynajmniej odrobinę odświętnego charakteru. Warto więc zastosować dekoracje komunijne (Sweetdecor.pl). Praktycznie teraz można je zakupić w sklepach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić je samemu korzystając jedynie ze swojej inwencji i darów natury. No… może  mimo wszystko niektóre elementy trzeba będzie zakupić. Ciekawym pomysłem są ozdobne torty na kounie – przykład tutaj: .

Dość dobrze prezentują się  roślinne dekoracje komunijne. Stosuje się tu zwykle bukszpan i mirt, czyli rośliny krzakowate z twardymi, ciemno zielonymi liśćmi. Są one przede wszystkim wytrzymałe. Już się nawet przyjęło, że mirt jest stosowany jako dekoracje komunijne.  Aczkolwiek “gołe” gałązki będą mało ciekawie prezentować się jako dekoracje komunijne. Warto je łączyć z jakimś innymi ozdobnymi elementami jak wstążkami, białe koronki itd. Można potem tak przygotowane już “naturalne” dekoracje komunijne rozwiesić w domu, przymocować do poręczy przy schodach, położyć na stole, przywiesić pod sufitem itd. możliwości jest ogrom. Jako dekoracje komunijne świetnie sprawdzają się także niektóre rodzaje kwiatów, także tych polnych. Można na przykład zastosować niektóre gatunki dzikich kwiatów. Jednak należy zwracać uwagę na kolor – kwiaty wykorzystywane jako dekoracje komunijne powinny posiadać jasne, delikatne, najlepiej pastelowe odcienie. Sami chyba przyznacie, że ostre kolor nie bardzo by pasowały… Dobrze wyglądają kwiaty w kolorach – bieli, lekkiego beżu i jasnego błękitu oraz kremowe.

W internecie można też odszukać różnego rodzaju projekty i poradniki itd. gdzie można przeczytać na temat dobierania kolorów. Są nawet poradniki opisujące dokładnie jak robić dekoracje komunijne, więc czasem warto poszukać i poczytać sobie takie poradniki.