Uprawy rolnicze podczas ciąży

Pamiętam jak byłem mały i jeździłem do wujka na wieś to widziałem kobiety pracujące w polu. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że niektóre z nich były w ciąży i to w takiej dość zaawansowanej. 

Do dzisiaj mam przed oczami obraz mojej ciotki, która podczas ciąży przerzucają snopki ze słomą w stodole. Normalnej kobiecie w mieście takie coś nie mieści się w głowie bo jest oczywiste, że uprawy rolnicze podczas ciąży to czynności zakazane całkowicie przez lekarzy i zdrowy rozsądek. Ciąża i jej najważniejsze objawy (Larka.com.pl) to w końcu stan błogosławiony i nic nie usprawiedliwia ciężkiej pracy w tym okresie. Niech sobie w tym czasie czytają rolniczy portal informacyjny, a do roboty w polu niech zapędzają mężów, synów i zięciów. Z tego co wiem to ta moja ciotka miała potem straszne powikłania zdrowotne i dzisiaj już chyba nie może mieć przez to dzieci. Tak się dla niej skończyła przygoda z pracą podczas ciąży. Po za tym do takiej roboty to są dzisiaj już maszyny rolnicze i kobiety nie muszą już tak się zapracowywać nawet gdy są w ciąży. Po to jest właśnie postęp i cywilizacja żeby kobiety gdy ich przeznaczeniem jest ciąża nie musiały zasuwać na polu tylko żeby skupiły się na swoim dziecku. Pieniądze wcale nie są tutaj najważniejsze tylko to, aby ciąża rozwijała się prawidłowo. Lepiej nie ryzykować i stosować się do tego co zalecają od lat lekarze, a nie harować bo ciąża to nie jest stan w którym powinno się pracować.

Praca w ciąży nie jest wskazana i niech wszystkie kobiety niezależnie od tego czy są ze wsi czy z miasta o tym pamiętają przez całe dziewięć miesięcy i przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Po to także jest ten portal rolniczy, aby o takich sprawach przypominać i dbać o nasze dziewczyny, które są w ciąży. Mamy także dział pod tytułem kredyty bez bik i pożyczki pozabankowe dla zadłużonych, ale o tym oczywiście będziemy pisać w innych artykułach. Serdecznie zapraszam do ich czytania.

Leave a comment