Wakacje, podróże, wycieczki

Zima w tym roku długo nie chce odpuścić. Śnieg na ulicach, na dachach domów i na szybach samochodowych od rana. I juz się wydaje, że będzie cieplej, już świeci słoneczko i temperatura jest plusowa, a wtedy znowu śnieżyca. A człowiek już chciałby mieć wakacje. Przynajmniej ja. Podróże są ważną częścia mojego życia i cięzko mi z nich zrezygnować, ale gdzie tu wyjechać na wczasy, jak taka pogoda. Oczywiście można sobie zafundować wczasy i wycieczki w tropikach czy ciepłych krajach, ale bądźmy realistami, nie każdy sobie może na coś takiego pozwolić. 

Wprawdzie istnieją wczasy Last Minute i  wtedy wybrac sobie podróze nad garące piaski Egiptu czy Tunezji, ale z drugiej strony jak tu wziąc teraz wolne. Przecież szkoda wykorzystaywać dni urklopowe, bo co wtedy będziemy robić w wakacje. Podobnie jest ze szkołą. Semestr niedawno się zaczął, trzeba się uczyć, ale człowiekowi już tak sie nie chce. To pewnie przez brak słońca. Żyjemy w kulturze północy, jest u nas zimno i dlatego to wieczne pragnienie wakacji oraz ciepła.

Można sobie jakoś poradzić, udając się w krótkie weekednowe podróże i wycieczki opisane na forach turystycznych (Globforum.pl). Przecież nasze polskie miasta też mają duzo do zaoferowania. Tylko własnie ta pogoda wszystkich irytuje, bo człowiek nastawia się na zwiedzanie, a jak tu patrzeć przed siebie, jak śnieg wpada do oczu a wiatr mrozi dłonie i stopy.

Jak zatem ktoś, kto kocha podróże ma przetrwać ten czas? Ja sobie rdzę, odwiedzając raz w tygodniu jakieś miejsce, do którego łatwo się dostac i wydostać. Zwiedza się tyle, żeby nie zmarznąc i wraca sie do domku po pół godzinie. I póki nie nadejdą wakacje, będe to dalej praktykować.

Leave a comment