Weź kredyt na mieszkanie lub dom energooszczędny

Kredyty mieszkaniowe udzielane w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim” cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Bardzo często pada jednak pytanie o opłacalność takiego rozwiązania. Na pierwszy rzut oka oferta prezentuje się dość atrakcyjnie – przez pierwszych 8 lat okresu kredytowania państwo pomaga w spłacaniu odsetek.

Kredyty hipoteczne na zakup lub budowę domu energooszczędnego to dzisiaj normalna procedura

Z drugiej strony nie wolno jednak zapominać o tym, że beneficjenci wspomnianego programu nie mogą kupić dowolnej nieruchomości – obowiązują bowiem w tym zakresie bardzo restrykcyjne limity dotyczące ceny i powierzchni użytkowej. Kolejna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę to marże tych kredytów – odnotować tutaj można utrzymującą się już od jakiegoś czasu tendencję wzrostu. Jeżeli więc komuś zależy na skorzystaniu z programu kredyty samochodowe pod zastaw rejestracyjny „Rodzina na swoim”, powinien koniecznie negocjować z bankiem wysokość marży. Jeśli bowiem jej wysokość wynosi ponad 2 procent, to przy założeniu, że okres spłaty wynosi 30 lat, różnica pomiędzy kosztem kredytu preferencyjnego a komercyjnego będzie tak naprawdę nieduża. W tym też momencie na korzyść kredytów komercyjnych przemawia fakt, iż dzięki nim można sfinansować zakup dowolnej nieruchomości.

Kredyty z dopłatami mają do siebie to, że obowiązują tutaj dość sztywne kryteria, które są bardzo rygorystycznie przestrzegane. Jednakże dla wielu młodych osób jest to nierzadko jedyna szansa na zrealizowanie marzeń o posiadaniu własnych czterech kątów. Warto zwrócić uwagę na to, że po upływie 8 lat preferencyjny kredyt można refinansować.

Wysokie ceny mieszkań, a chęć usamodzielnienia się – Coraz mniej osób dziwi już fakt, że obecne ceny mieszkań idą w tysiące złotych za jeden metr kwadratowy. Osoby młode chcąc się usamodzielnić często nie mają w ogóle takiej możliwości ze względu na fakt, że ich – najzwyczajniej w świecie – na to nie stać.

Można dzisiaj dostać dobry kredyt żeby zbudować dom energooszczędny pod klucz

Czy warto przemyśleć kredyt hipoteczny na dom energooszczędny?

Dla większości z takich osób całkiem interesującym rozwiązaniem mogą być kredyty hipoteczne  na zakup mieszkania lub budowę domu energooszczędnego, który to pozwala na sfinansowanie tegoż właśnie wydatku. Bez wątpienia jednak tego typu krok musi być we właściwy sposób przemyślany. Przede wszystkim nie powinniśmy porywać się na coś, czemu nie będziemy w stanie podołać. Zapewne coś takiego zostałoby wychwycone przez bank, jednakże nie zawsze tak się dzieje. Jeśli nawet całkiem nieźle, obecnie, zarabiamy, a mamy trudności z planowaniem wydatków – zastanówmy się dwa razy, zanim to przyjdzie nam podjąć ostateczną decyzję.

W niektórych przypadkach lepiej jest poczekać, nawet i tych kilka lat, by nie wpakować się w spore tarapaty. Do tego czasu zawsze możemy mieszkanie od kogoś wynająć, co na pewno będzie oznaczało mniejsze koszta, aniżeli spłacanie zaciągniętego na ten cel kredytu. Dorosłość wcale nie jest taka kolorowa, jak to mogło się nam z początku wydawać, jednakże przy odrobinie szczęścia i samozaparcia osiągnąć można naprawdę wiele.

Jeśli uda nam się dostać odpowiedni kredyt hipoteczny to musimy znaleźć dobrą ekipę budowlaną, która zbuduje nam wymarzony dom energooszczędny. Poniżej można zapoznać się z ofertą na dom z paczki naprawdę konkretnej firmy budowlanej.

Domdobrejenergii.pl

Leave a comment